вівторок, 31 травня 2022 р.

ЗНАТИ ВСІМ: Конфлікт цивілізацій: Україна проти Росії. Урок історії 🇺🇦 України.Київська Русь та її частина Новгород, навідміну від московії, мають такі національно-ментальні риси:

1. Гуманітарна традиція

У Київській Русі не було покарань, тортур, в'язниць. Тут завжди жили вільні люди. Тут слово «свобода/воля» та «права людей» завжди були у пріоритеті.

«Парламентаризм» як такий народився із традиції в тому числі Київської Русі, де державою керували князі через Думу та «Київський стіл».

У московії все навпаки. Вона була створена під керівництвом монголів у 13-15 сторіччях, і лише у 1480 році отримала незалежність від монголів. Тобто з перших днів існування у московії закладені «принципи монгольського правління», а саме: одноосібне володіння країною (автократія), жорстке покарання для всіх незгодних з політикою хана/царя, повна відсутність прав людини, пріоритет держави над людиною, тортури, в'язниці, покарання як основний метод внутрішнього правління. 

2. Політична традиція

Кимерійці, скіфи, сармати, печеніги, половці – це традиція дикого степу, які додали до ментального формування Київської Русі цінності СВОБОДИ І ВОЛІ.

Ця традиція виховує першу демократичні цінності, коли людина важливіше за державу, коли народ є головним джерелом влади (як написано і зараз в нашій Конституції). Тому і зараз в українській політичній традиції бунт (майдан) є засобом скинути ярмо зі своїх плечей тих посадовців, які забули, що вони служать саме народу, а не своїм корисним особистим інтересам. Тому в Україні є можливою і справжній парламентаризм, і демократія, а на росії це не можливо.

Монголи були головною домінуючою формою створення московської державності і тому у її основі закладена нерівна легітимна традиція зовні і внутрішня. На московії формувалася жорстка внутрішня політика – безперечного підпорядкування цареві/хану (і тут не важливо були закони чи ні, бо цар/хан і є закон) і повного заперечення міжнародних законів зовні. Тому напади и загарбницькі навали на інші народи та території, як примусове домінування, - основна зовнішня політика московії як спадщина монгольського іга.

3. Індивідуалізм та Колективізм

Скандинавська традиція – це «індивідуалізм» прийшла на Київську Русь разом з Рюриком. Звідси пріоритет прав особи перед інтересами держави!

Парламентаризм (двоступінчастий) та багатопартійна система в Україні існують вже з 10 століття! А московії ще навіть не було створено!

 • Києво-Руське право було дуже розвинутим. 
 • Селяни Київської Русі не знали кріпацтва! 
 • Тут було виборне право. 
 • Добровільна сплата податків. 
 • Великий стіл – авторитетні лідери (князі) об'єднані, які спільно вирішували складні питання. Князь володіє землею, а не людьми. 
 • Дружина обираю князя, вона служила найкращому князеві і могла від нього піти. 
 • Хороший князь притягує до себе найкращі сили. 
 • Повна грамотність населення. 
 • Буржуазна республіка, економічно активні люди створювали підприємницький рух.
 • Розвинене підприємництво як слідство.
 • Віче – загальна народна рада.
 • Референдум – пряме голосування кожного.
 • Не було злиднів. Всі були заможні та освічені.
 • Рівень громадянських свобод найвищий у Європі у 9-13 сторіччі.
 • Рабства не було зовсім!
 • Гроші позичали у Київській Русі (я сьогодні у МВФ) майже всі країни Європи.

Напроти, московія завжди була дрімучою та дуже полярною: менше 0,1 % населення були освічені, більшість не могла писати та читати. Рабство та покарання були нормою. Домінування царя було безперечним. Колективні норми підпорядкування через суди, покарання та релігію стали нормою.

4. Християнство – це «захід сонця Європи» 
По-перше, як зазначає академік В. Новодворська: «Існує три типа християнства:
- Перше християнство (мученицьке), Святий Андрій у Шотландії та Англії, Китеван у Грузії – традиція героїзму. Прометіївська традиція просвіти.
- Фаустіанське християнство (конкурентне ставлення до Бога, пошук істини),
- Магічне християнство – традиція рабства, догоджання, немає альтернативи Цезарю, держава об'єднує світську та духовну владу». 

При чому, на перших етапах розвитку християнство у Візантіі та Київській Русі було як «глоток свободи» по типу «перше християнство», але дуже швидко воно перетворилося на позбавлення прав людей та свобод. В найнебезпечнішій формі цей тип Магічне християнство розповсюдилося по Київській Русі, що за словами академіка В. Новодворської стало «західом сонця Європи». Московія запозичила магічне християнство у Київської Русі та додала до нього монгольський тип правління і це жахіття ми сьогодні спостерігаємпід назвою «Московська православна церков» (МПЦ) під керівництвом офіцера КДБ Кирила, коли чини церкви краплять свяченою водою танки та іскандери, яки ідуть убивати українців. Ось справжнє обличчя російської «магічної церкви» - заставили не думати, а лише підкорятись. От така форма рабства спотворена на московії. 
На відміну від неї, Українська Православна Церква (УПЦ) налаштована на європейські цінності та на традицію миролюбства. Більш того, більше 30% населення України за статистикою вважають себе атеістами.

5. Велика ідея святої Русі проти «Марної Імперії» 
Київська Русь завжди прагнула розвивати свій народ та державу, тому інвестиції у освіту, бібліотеки, університети, законотворчисть було нормою.
На московії навпаки була запозичена ординська традиція монголів – традиція створення «марної імперії» за допомогою захоплення території та ресурсів. Ця безглузда «марна імперіалізація» і тоді, і зараз є причиною всі проблем московії.
Немає ідеї для захоплення.
Народ росії не може чинити опір, бо подавлені царем та релігією.
Країна перетворюється на країну в’язничників та наглядачів.
Пригадайте, яка була користь СРСР від країн Варшавського договору? Ніякої, лише гігантські видатки. Наприклад, Британія сама пішла з Індії, надавши їй більше прав, а росію з усіх країн «наполегливо попросили війти». 
Так і зараз, Україна створює такі ценності та ідеї як МИР, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, КРАСА, а росія транслює у світ ценності «війна», «насильство», «шантаж».
Що змінилося у них за часів монголів? Нічого.

Немає коментарів:

Дописати коментар

При створенні коментаря просимо дотримуватися поваги один до одного. Коментарі, які підтримують війну, нещадно видалятимуться.